Společnost SAS Automotive – to je více než 20 let spolehlivých a inovativních znalostí v oblasti systémů kokpitů. V posledních několika letech byl SAS také oceněn jako kompetentní partner pro inovativní interiéry a front-end moduly, jako například střední konzoly. SAS, díky spojení dvou vedoucích společnostní na celosvětových trzích – Continental a Faurecia, má oporu v širokém zázemí a může tak naše kompetence efektivně a cíleně využívat pro naše zákazníky.

Požadavky zákazníka

Nutnost zakoupení a instalace automatizovaného AGV vozíku na přepravu lišt do palubních desek pro automobily značky Porsche. Podmínkou bylo převezení minimálně 5 párů lišt na jednu otočku.

Řešení BITO

LEO Locative byl jasnou volbou pro řešení požadavku SAS Automotive a to z důvodů:

  • Jednoduchosti.
  • Možnosti rychlé výměny layoutu.
  • Nosnosti – bez problému uveze požadované množství materiálu.
  • Možnost aplikace FM rádia, aby byl LEO slyšitelný.

Zákaznická aplikace

Ve skladových a výrobních prostorách SAS Automotive LEO přepravuje speciální kartony – plastové boxy se šesti zásuvkami po dráze dlouhé cca 200 metrů.

V každé zásuvce tohoto boxu je jeden pár ozdobných lišt pro přístrojové desky Porsche Cayenne.

LEO funguje na okruhu se dvěma Twinstations, které jsou vybavené válečkovými drahami. Pracovníci v SAS umístí lišty do zásuvek a boxů, LEO tyto boxy automaticky vyzvedává a vozí po dráze k montážní lince, kde boxy automaticky odevzdává a prázdné zase vyzvedává – v tomto cyklu funguje 24 hodin denně.

Z důvodu viditelnosti a bezpečnosti je LEO, určený pro SAS, vybavený také Bluespot – modrým světlem, mp3 přehrávačem s FM rádiem, LED diody na horní hraně a madlem pro posouvání obsluhou ve vypnutém režimu.

Aktuálně je LEO v SAS nastavený tak, že k transportu tam i zpět využívá jednu čáru.

V SASu mají momentálně dva přístroje LEO, v provozu je však zatím jen jeden. Druhý je záložní.

Klíčové výhody pro našeho zákazníka

  • LEO Locative je nepřetržitý a neúnavný pracovník za jednorázovou investici – nízká cena.
  • Výhodou je rychlost aplikace a jednoduchost ovládání systému.

Co říká zákazník

Aplikace LEA v SAS Automotive s.r.o. proběhla v prosinci 2017. SAS je s tímto řešením od naší společnosti velmi spokojený. Nyní zvažuje doobjednání dalšího LEO vozíku i se stanicemi na jiné pracoviště.